Вищий адміністративний суд у справі з речовим ринком став на сторону ПрАТ «Полімпекс»

20 мая 2012 - Администратор
article34.jpg

Суди розбираються з непорозумінням між КП «Полтава-Сервіс», ПрАТ «Полімпекс» та приватними підприємцями

 

Уже майже два роки точиться «війна» за центральний речовий ринок в Полтаві. Хто є переможцем у цій суперечці — КП «Полтава-Сервіс» чи ПрАТ «Полімпекс» — поки що не ясно. Не розберуться у цьому і приватні підприємці. Вони платять обом «панам» або тому, хто, на їхню думку, врешті-решт вилізе на гору і стане царем цієї гори. Ось тільки запитання у тому, по чому вилізе… або по кому...
Міф про два речових ринки в Полтаві

У минулій публікації ми висвітлили позицію КП «Полтава-Сервіс». Останні вважають, що є власниками ринку через договір оренди землі, що затверджено на підставі рішення позачергової 19-ої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 30 січня 2012 року. Згідно з цим документом, КП «Полтава-Сервіс» організував ринок «Речовий». І, фактично, саме це комунальне підприємство є «володарем» речового ринку за адресою Фрунзе, 34а.

Але… Ми знайшли ухвалу Вищого адміністративного суду України від 11 грудня 2012 року, у якій йдеться, що «Полімпекс» є власником ринку «Речовий» за адресою Новий Базар, 9.

Так, суд скасував Рішення Полтавської міськради від 1 березня 2011 року. Нагадаємо: тоді мерія анулювала своє попереднє рішення (від 19 червня 2008 року), де продовжила право «Полімпекса» орендувати землю під ринок «Речовий» на 5 років. До речі, факту скасування одним рішенням іншого на офіційному сайті міськради більше немає. Того, що нас цікавить ані в переліку скасованих, ані в переліку частково скасованих рішень ми не знайшли. У результаті: Вищий адміністративний суд України встановив, що «відповідно до Рішення Конституційного суду (справа № 1-9/2009 від 16 квітня 2009) органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення». Тому рішення міськради від 1 березня 2011 року визнане неправомірним.

То що, і у КП, і у ПрАТ — по своєму ринку? Перший має площу 1,947 га, другий — 2, 043 га. Але хіба у місцевості, обмеженій вулицями Шевченка, Чапаєва, Новобазарна та Фрунзе, поміститься майже 4 га, де торгують речами? Тоді, може, річ йде про один і той самий ринок?

Наші здогадки підтвердив директор ПрАТ «Полімпекс» Анатолій Ковальов. Справді, ринок «Речовий» на Фрунзе, 34а та на Новобазарній, 9, — один і той самий ринок. Невелика різниця у площі пояснюється тим, що на території ринку знаходиться приватна власність ПрАТ «Полімпекс» — вбиральня, адміністративна будівля та магазин (згідно з витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно від 21 березня 2006 року). До речі, саме з цієї причини у 2011 році міська рада дала «Речовому» іншу адресу. Згідно із законодавством, не можна брати адресу, за якою знаходиться приватна власність. Саме з цієї причини у мерії свого часу змінили юридичну адресу ринку. Але на офіційному сайті міської ради немає документу, яким була б регламентована така зміна. Проте юридичну адресу Новобазарна, 9, «Речовому» присвоїли ще у 1995 році, коли було побудовано та введено в експлуатацію цілісний майновий комплекс ринку.
Чия правда?

Виходить, і у «Полтава-Сервіса», і у «Полімпекса» є документи, згідно з якими кожен є власником «Речового» ринку. То чия правда?

Директор КП «Полтава-Сервіс» Юрій Пантюх розмовляти з журналістами «Полтавщини» відмовився. А ось Анатолій Ковальов прокоментував ситуацію:

— У речового ринку був і є один власник — це «Полімпекс». А все, що відбувається навколо нього, є незаконною передачею землі в оренду. Ну, яка влада приходить вночі? Це чистий рейдерский захват! У цій справі потрібно остаточно поставити крапку. Якщо, грубо кажучи, Вищий адміністративний суд України дозволив «Полімпексу» орендувати землю під ринок, то, відповідно, КП «Полтава-Сервісу» потрібно заборонити. Звичайно, ми маємо ухвалу Вищого адміністративного суду і хоч сьогодні можемо подати документи на продовження оренди землі під ринок. Але! Для цього потрібно, щоб мерія розірвала договір з КП «Полтава-Сервісом». Так, ми подали позов до Господарського суду про визнання договору оренди землі КП «Полтава-Сервіс» недійсним. Справи розглядаються у Харківському апеляційному господарському суді. На днях у нас буде його рішення.

До речі, хоча КП «Полтава-сервіс» і стверджує, що є господарем на «Речовому» ринку, сьогодні, у неробочий для торгівців день, територію охороняють охоронці не комунального підприємства, а «Полімпекса».

Каріна ТЮТЮННИК, «Полтавщина»

Комментарии (2)
0 # 13 июля 2012 в 23:11 0
Спасибо автору за такую отличную статью!
0 # 13 июля 2012 в 23:19 0
Полностью согласен с Вами, коллега.
Добавить комментарий RSS-лента RSS-лента комментариев
Новые объявления

Нет объявлений для отображения.

Новости сайта
JamesTEf регистрируется. Приветствуем!
296 дней назад
регистрируется. Приветствуем!
309 дней назад
регистрируется. Приветствуем!
309 дней назад
регистрируется. Приветствуем!
310 дней назад

Вся лента активности