За рік на Полтавщині завдяки Prozorro зекономили 518 мільйонів гривень

7 августа 2017 - Evgeniya
article8029.jpg

 Минув рік з того часу, як набув чинності новий закон України «Про публічні закупівлі». Тоді відбувся масштабний перехід замовників з паперової форми закупівель на електронну, через створену систему закупівель Prozorro. 

Спеціаліст з публічних закупівель Інституту аналітики та адвокації, координатор центру компетенції Prozorro в Полтавській області, Поліна Колганова проаналізувала, як минув цей рік.
 
З 1 серпня 2016 року 1344 замовники Полтавської області провели більше 30 тисяч закупівель. При цьому планували витратити більше 15 мільярдів гривень. Економія, тобто різниця між очікуваною вартістю та сумою укладеного договору склала 518 мільйонів гривень. 
 
У середньому у торги вступають 2-3 учасники (середній показник поданих пропозицій на торги складає 2,7). Загалом в системі зареєстровано та працює 4300 учасників з Полтавської області.
 
 
 
 
- Серед цих закупівель можу виділити трьох замовників. – говорить координатор центру компетенції Prozorro у Полтавській області, Поліна Колганова. – Це виконком міської ради Горішніх Плавнів, Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також Зіньківський дитячий будинок-інтернат імені О.В. Синяговського. Ці три замовники показали всій Полтавщині, що у Prozorro можна чимало економити і не підписувати договори на пряму, а створювати справжню конкуренцію.
 
Закупівлю з найбільшою економією в Полтавській області провів виконком Горішньоплавнівської міської ради. Вони створили ГІС-інформаційного порталу міста лише за 329 тис. грн., заощадивши при цьому 78% своїх коштів (1,1 млн. грн.). У торгах взяло участь 7 учасників.
 
Закупівлі з найбільшою кількістю пропозицій учасників провели Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та Зіньківський дитячий будинок-інтернат імені О.В. Синяговського. Їм вдалося залучити до торгів по 10 підприємців.
 
- Дані 2017 року показують, що замовники все ж таки надають перевагу процедурі звітування про укладені договори, аніж проведенню тендерів. Частка укладених угод напряму складає 75,7%, а це більше 22 000 договорів. – запевняє Поліна Колганова. – Причиною того, у більшості, є відсутність бажання замовників проводити конкурентні закупівлі та страх перед відкритими торгами.
 
 
 
 
Аби замовники частіше «на повну» використовували Prozorro лише у 2016 році фахівці ІАА провели 10 навчальних заходів. А уже у 2017 Поліна Колганова провела 16 безкоштовних семінарів для 480 замовників області і продовжує навчання. У планах організація ще більше 20 безкоштовних семінарів для замовників та бізнесу у районах Полтавської області. 
Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»
 
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Добавить комментарий
Новые объявления

Нет объявлений для отображения.

Новости сайта
JamesTEf регистрируется. Приветствуем!
54 дня назад
регистрируется. Приветствуем!
66 дней назад
регистрируется. Приветствуем!
66 дней назад
регистрируется. Приветствуем!
68 дней назад

Вся лента активности