Конференція «Північний вітер» об’єднала науковців і вчителів України, Данії та Швеції

22 мая 2017 - Evgeniya
article7949.jpg

  11-14 травня 2017 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Північний вітер: скандинавський світ в освіті, культурі та науці України».

 Організаторами конференції виступили факультет філології та журналістики, Науково-методичний центр якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури, кафедра світової літератури, кафедра англійської та німецької філології ПНПУ імені В.Г. Короленка. Партнери: Університет UCC (Копенгаген, Данія), Товариство дансько-української дружби (Копенгаген, Данія), Йончопингський університет (Йончопинг, Швеція), Лундський університет (Лунд, Швеція), Скандинавська гімназія (Київ, Україна), Всеукраїнська спілка учителів-словесників (Україна). У вітальному слові ректор ПНПУ імені В.Г. Короленка, професор Микола Степаненко зазначив, що конференція сприятиме укріпленню партнерських стосунків України з європейськими закладами в галузі освіти, науки та культури. Проректор із наукової роботи, доцент Сергій Шевчук зауважив, що у сучасному світі, де кордони між країнами стають більш прозорими, дуже важливо обмінюватися новітньою інформацією та методиками навчання, якими користуються науковці, викладачі й учителі в різних країнах. Завідувач кафедри світової літератури, професор Ольга Ніколенко підкреслила науково-практичну спрямованість зібрання, необхідність трансферу науки та передових педагогічних технологій до школи.

У доповідях під час першого і другого пленарного засідань були висвітлені актуальні питання в аспекті скандинавського вектору, важливого для входження України до Євросоюзу. Професор Карстен Хаммер (Копенгаген, Данія) і професор Микола Степаненко (Полтава, Україна) представили спільне дослідження «Українсько-данські мовні зв’язки: історичний і сучасний виміри». Професор Ганс Крістіан Остер (Мйолбі, Швеція) порушив проблему необхідності викладання релігієзнавства в школах XXI століття. Професор Метте Йоргенсен, директор міжнародного офісу Університету UCC (Копенгаген, Данія) розповіла про особливості підготовки сучасного вчителя в Данії та технологію використання коміксів і графічних форм у процесі літературного шкільного аналізу. Член Шведської королівської академії наук, професор Ерік Сандвалл (Лінчепинг, Швеція) представив нові типи європейських видань у контексті громадського обговорення. Професор Маргарета Сандвалл (Лінчепинг, Швеція) висвітлила питання цінностей і мотивів у процесі інтернаціоналізації вищої освіти. Професор Ганс Албін Ларссон (Йончопинг, Швеція) розповів про зміни, які відбуваються в шведській системі освіти у світлі постійних дебатів. Професор Михайло Наєнко (Київ, Україна) охарактеризував постать гетьмана Мазепи в «Історії Карла XII» Вольтера та в європейських літературах. Професор Ольга Ніколенко (Полтава, Україна) висвітлила феміністичні проблеми в «новій драмі» (Г. Ібсен, А. Чехов, Б. Шоу). Доцент Інга Капустян (Полтава, Україна)

поділилася спостереженнями над специфікою міфологізму у творчості Г.К. Андерсена.

Протягом конференції працювали секції: № 1 «Мова, література, культура» (керівники – доц. Т.В. Кушнірова, Т.М. Конєва), № 2 «Суспільствознавство, педагогіка, методика викладання» (керівники – доц. О.В. Орлова, Л.П. Юлдашева, О.О. Семенюк). На них науковці та вчителі з різних регіонів України (Полтава, Київ, Дніпро, Черкаси, Харків, Запоріжжя, Одеса, Кропивницький та ін.) презентували власні здобутки та методики викладання. Учні Скандинавської гімназії (Київ) та Черкаської області взяли активну участь у роботі секцій. Під час конференції були проведені workshops, а також представлені дослідження студентів і магістрантів ПНПУ імені В.Г. Короленка.

Про роботу конференції йдеться у сюжеті Полтавської телерадіокомпанії «Лтава» (див. за посиланням: http://www.ltava.poltava.ua/news/11002/ ).

12 травня 2017 р. данська і шведська делегації виступили перед широкою українською аудиторією на телебаченні. Під час прямого ефіру вони розповіли телеглядачам про бачення перспектив співпраці України та країн Скандинавії в галузі освіти та науки.

Професори Метте Йоргенсен і Карстен Хаммер (Данія) взяли участь у телевізійній передачі «Акценти» (див. за посиланням: http://www.ltava.poltava.ua/akzenty/246/ ).

Професори Ганс Албін Ларссон, Ганс Крістіан Остер, Ерік Сандвалл, Маргарета Сандвал взяли участь у телевізійній передачі «Ранок на Лтаві» (див. за посиланням: http://www.ltava.poltava.ua/temadnya/93/ ).

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Добавить комментарий
Новые объявления

Нет объявлений для отображения.

Новости сайта
Godroxy регистрируется. Приветствуем!
6 часов назад
Williamtaulk регистрируется. Приветствуем!
1 день назад
lohreak регистрируется. Приветствуем!
1 день назад
MetalDveriKiev регистрируется. Приветствуем!
1 день назад

Вся лента активности