Підпалювачі сухої трави, мають бути покарані

12 апреля 2018 - Aleksandra
article8314.jpg

 Тепла погода привела до того, що впродовж останніх 4 днів на Полтавщині вигорає суха трава, що призводить до пожеж на відкритих територіях. 

  

Прес-секретар ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій Світлана Рибалко розповіла наступне:

-Виїжджали п'ять разів на ліквідацію пожеж на відкритих територіях. В основному — це Полтавський район. Знищено сухої рослинності на площі 8 гектарів.

 

Речниця наголосила на тому, що суху траву, ні в якому разі,  не треба палити, якщо вже трава спалахнула, треба негайно викликати пожежних ,а не намагатися гасити своїми силами:

 

-До прибуття рятувальників ми просимо людей, якщо вони мають змогу, намагатися загасити полум'я. Але якщо вогонь високий і погрожує життю людини, краще до нього не підходити близько.

 

 Член ГО «Еколтава» Микола Рябика пояснив: спалювання трави шкідливе не лише для здоров'я людини, а й для природи. Тварини в цей час розмножуються:

 

-Вони повністю під стресом — можуть померти. Навіть не просто згоріти десь у вогні. Унаслідок цього можуть просто гинути, й цілі популяції зникати.

 

Екоактивіст наголосив, що для відновлення рослинності на спаленій території ,мають пройти роки, проте надалі, замість культурних рослин виростуть бур’яни:

 

-Зелені нові рослини, які щойно проклюнулися з ґрунту, зникають. І таким чином можуть через два-три, декілька років повністю зникнути.

 

За стихійне спалювання сухої трави передбачені штрафи: від 170 до 300 гривень. Посадовці ж мають заплатити — від 850–1190 гривень. Адмінпротокол складає обласна екологічна інспекція.

 

"Ще ні на кого не складали. Буквально п'ятниця, субота, неділя, понеділок горіло. Ми працюємо над цим — у нас і план розроблений", — зазначив представник обласної екоінспекції Андрій Васильович.

 

Інспекція зауважила на тому, що за минулий рік по підпалу трави було заведено лише 10 адмінпротоколів, адже довести провину підпалювача надзвичайно складно.

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Добавить комментарий
Новые объявления

Нет объявлений для отображения.

Новости сайта
JamesTEf регистрируется. Приветствуем!
207 дней назад
регистрируется. Приветствуем!
220 дней назад
регистрируется. Приветствуем!
220 дней назад
регистрируется. Приветствуем!
221 день назад

Вся лента активности