У Полтаві проходить форум «Угода про Асоціацію з ЄС: можливості для малого та середнього бізнесу»

24 мая 2017 - Evgeniya
article7963.jpg

 Сьогодні до Полтави завітала Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева та голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа.

 Форум «Угода про Асоціацію з ЄС: можливості для малого та середнього бізнесу» проходить у рамках заходів, які проводить Офіс Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції за проектом ЄС «Асоціація для України і для тебе». Це уже другий такий захід, перший провели у Чернігові.

 
— Я дуже рада бути тут сьогодні, у Полтаві, у серці України, яке б’ється в унісон з усією державою та прагне швидкого та ефективного переходу країни на європейські стандарти, які дадуть додаткові можливості для кожного громадянина, — говорить Іванна Климпуш-Цинцадзе. — Тішуся тому, що область нарощує свою торгівлю, і експорт до ЄС, та займає гідне місце у порівнянні з іншими областями.
 
Європейський Союз, за її словами, є для Полтавщини головним торговельним партнером, що свідчить про те, що в області використовують усі можливості, які дає Угода про Асоціацію і зона вільної торгівлі.
 
— Важливим завданням є створення для малого та середнього бізнесу додаткових можливостей для експорту. Бо переконана в тому, що саме це є основою реальної економіки. Мета подібних заходів — почути проблеми та розповісти про наявні інструменти використання Угоди про Асоціацію, фахово відповісти на конкретні питання, — сказала  Іванна Климпуш-Цинцадзе.
 
Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева розповіла, що на сьогодні в регіонах України діє багато як технічних, так і нетехнічних проектів підтримки та розвитку:
 
— Робота ведеться дуже велика, вона складається з маленьких цеглинок, які і створюють потім такі історії успіху, як безвіз чи інші преференції. Ми, у Міністерстві аграрної політики, спільно з Держпродспоживслужбою працюємо у рамках стратегії «3+5», де прозоро прописані наші робочі пріоритети, які  стратегічно плануємо і над якими працюємо.
 
Серед таких пріоритетів і реформа ринку землі, і приватизація державних компаній, які знаходяться у власності держави, і реформування держпідтримки сільгоспвиробників, і розширення ринків збуту та розвиток експорту.
 
— Переорієнтація торгівлі в аграрній і харчовій галузі уже відбулася, ми працюємо над тим, щоб відкривати нові ринки не тільки ЄС, а й усього світу для кожного конкретного виробника, — говорить Ольга Трофімцева.
 
У свою чергу, голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа розповів, що велика частина Угоди про Асоціацію стосується фітосанітарних заходів, за якими контролюватимуть безпечність харчової продукції:
 
— Працювати на європейському ринку складно. Закон економічної конкуренції ніхто не скасовував. Принципи харчової безпечності у світі подібні, тобто отримання підтвердження, що підприємство відповідає вимогам ЄС — дуже суттєвий чинник для доступу до ринків третіх країн. Проблема для України зараз є у тому, що ми працюємо у двох режимах — для внутрішнього ринку і для зовнішнього. 
 
Одне із завдань євроінтеграції — привести режим регулювання в Україні до вимог стандартів ЄС. Минулого року Урядом уже затверджена відповідна стратегія адаптації законодавства, що розпланована до 2021 року.
 
Робота спікерів та учасників форуму складається з двох панелей, перша — Угода про Асоціацію з ЄС: розвиток МСБ як пріоритет уряду та місцевої влади, а друга — умови доступу на ринки ЄС та підтримка експортної діяльності МСБ.
 
Голова Полтавської ОДА Валерій Головко наголосив, що Полтавщина має достатньо високі можливості для експорту товарів на ринки усього світу,
 
— Захід дуже важливий для Полтавщини. Добре, що він відбувається саме тут — у центрі духовному, промисловому і аграрному. Наша область завжди була експортно-орієнтованою. Цифри говорять самі за себе — ми один із найкращих регіонів, які мають експортні складові. Це вказує на те, що ми не сидимо на місці. Полтавщина піднялась на сходинку по наповненості бюджетів усіх рівнів, і це основний показник нашої діяльності, — підсумував Валерій Головко.
 
У рамках візиту, Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе також відвідає медичний центр «Нові Санжари» Національної гвардії України.
 

Прес-служба Полтавської ОДА
 
 
 
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Добавить комментарий
Новые объявления

Нет объявлений для отображения.

Новости сайта
etufuqu пишет на своей стене:
cbd kraków
7 часов назад
etufuqu регистрируется. Приветствуем!
7 часов назад
Thomasscure регистрируется. Приветствуем!
8 часов назад
Clintonliado регистрируется. Приветствуем!
9 часов назад

Вся лента активности