"Благодійна організація", яка підозрюється у скоєнні 103 епізодів шахрайства

7 марта 2018 - Aleksandra
article8237.jpg

 Кіберполіція Полтавщин зуміла призупинити діяльність злочинної групи, члени якої під приводом збору благочинних внесків для учасників АТО, лікування дітей та надання допомоги соціально незахищеним верствам населення, привласнили понад 7 мільйонів гривень. Дану групу людей підозрюють в 10 подібних злодіяннях.

 Правохоронці повідмляють про те, що псевдоблагодійники розпочали свою діяльність в 2012, на їх гачок потрапили понад півтисячі підприємців та агропромисловців з різних областей України.

 

Поліція довела, що спільники ретельно обирали жертву, спочатку надсилали на офіційну скриньку електронного листа від фіктивної благодійної організації з відповідними реквізитами, печатками та підписами службових осіб. Після листа був телефонний дзвінок або псевдо радника, або нібито представника голови обласної державної адміністрації, або його заступника.


Шахраї обрали тактику, яка давала змогу швидко увійти в довіру керівника підприємства або організації. Виклавши суть соціального проекту, покликаного акумулювати чималу суму коштів, для прикладу, на лікування важко хворих дітей або придбання їм нового одягу та взуття, додзвонювач спонукав абонента до активних дій.

Фото Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Головне правило, яким керувалися так звані соціальні інженери, домогтися, аби угода відбулася негайно. Зловмисники були напрочуд обережними і будували розмову за наперед розробленим сценарієм, аби виключити випадки відтермінування моменту переведення коштів на відповідній розрахунковий рахунок благодійної організації навіть на кілька годин.

 

Розрахунок зловмисників був простим – кошти, про які йдеться (а це приблизно від 1000 до 85 тисяч гривень) для підприємства незначні, а тому з переведенням платежу проблем не буде і навряд чи хтось захоче пересвідчитися, що гроші використані за призначенням.

Однак серед голів сільгосппідприємств знайшлися ті, хто засумнівався в дійсності намірів благодійників. Насамперед тому, що існує офіційний механізм реалізації соціально-гуманітарних проектів, що координуються органами влади. Тоді «благодійниками» зацікавилась поліція. 

 

У Полтавській області вдалося затримати 4 учасників злочинної групи, до складу якої входили троє чоловіків та одна жінка.
Полісмени провели вісім санкціонованих обшуків у центральному офісі псевдоблагодійників, розташованому в місті Київ, а також за місцем їх проживання.
Фото Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Начальник поліції Полтавщини Андрій Замахін повідомив про те, що було вилучено 14 одиниць комп’ютерної техніки, понад 30 мобільних телефонів, 15 флеш-носіїв інформації, три роутери, понад 29 сім-карт різних операторів, документація, чорнові записи, 12 печаток та штампів фіктивних благодійних організацій, 14 пластикових карт різних банків, на які жертви перераховували кошти, понад 5 000 доларів США. На вилучені кошти накладено арешт, а банківські рахунки фіктивних благодійних організацій заблоковані.

 

4 спільникам, серед яких – один працівник банківської установи, котрий мав доступ до відповідних баз даних та розрахункових рахунків, повідомлено про підозру у скоєнні 103 епізодів злочинної діяльності. Їх дії кваліфікуються як шахрайство, вчинене у великих розмірах, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, а також – несанкціоноване розповсюдження інформації з обмеженим доступом.

 

 

Усім підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб з правом внесення застави у розмірі 1 200 000 грн кожному.

 

 

Поліція вважає, що це неповна картина кримінальної діяльності співучасників. А відтак радять всім керівникам підприємств та організацій повідомити поліції інформацію про перерахування гуманітарної фінансової допомоги за вказаною схемою.

 

 

Інформацію надав Департамент кіберполіції Національної поліції України


Оександра Гавриленко

 
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Добавить комментарий
Новые объявления

Нет объявлений для отображения.

Новости сайта
JamesTEf регистрируется. Приветствуем!
207 дней назад
регистрируется. Приветствуем!
220 дней назад
регистрируется. Приветствуем!
220 дней назад
регистрируется. Приветствуем!
221 день назад

Вся лента активности